Recenze Amazon Kindle Fire

V dnešním testu se podíváme na další tablet – konkrétně Amazon Kindle Fire.

 

Displej je sedmipalcový s rozlišením 1024 x 600. Má tvrzené sklo Gorilla Glass, takže se nemusíte bát případných škrábanců nebo pádů na zem. Displej se ovšem rád zašpiní, proto je třeba jej pravidelně čistit. Má velmi dobré pozorovací úhly, i při velkém náklonu se barvy nemění. Tělo je plastové, velmi dobře se drží v ruce a neklouže.

 

Procesor má dvě jádra a takt je přesně 1 GHz. Operační systém je Android 2.3 Gingerbread, který prošel u Amazonu velkými úpravami. Vnitřní paměť má 8 GB, což není zrovna špatné, reálná velikost paměti je tak zhruba pět giga.

 

Amazon Kindle Fire nabízí využívání širokého spektra multimédií, například JPEG, GIF, PNG, BMP, AAC, MP3, MIDI, OGG, WAV, MP4 a také VP8. Pro každé médium existuje speciální obchod. Problém je v tom, že musíte zadat údaje o své platební kartě, i když si chcete stáhnout věci, které jsou zadarmo. Naštěstí se už ale objevují i jiné cesty. Amazon Kindle Fire také funguje jako výborná čtečka, nabízí několik velikostí písma, rozestupů řádků a barevných pozadí. Rovněž má v paměti uloženo, kde jste přestali číst.

 

Amazon Kindle Fire lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Amazon urazil dlouhou cestu. Kromě klasických čteček začal produkovat multimediální tablety, které jsou velmi kvalitní. A to platí i o Kindle Fire. Problém je v tom, že pro českého uživatele nemají jeho funkce zatím moc velké využití, navíc má poměrně vysokou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>